Rozdiel medzi klasickými a modernými stieračmi

Všimli ste si, že je klasických stieračov (tých, ktoré majú rámy – klasických „stieracích líšt“) na automobiloch stále menej? Dôvodom sú nové, moderné stierače (ploché stierače – angl. flat – resp. aerodynamické stierače), ktoré sú sériovo montované na väčšinu novších automobilov a stále rýchlejšie vytláčajú z trhu klasické stierače.

Dve hlavné prednosti novodobých stieračov sú aerodynamickosť a schopnosť rovnomerného tlaku na sklo po celej ploche stierača. Klasické stierače mali rámy, ktoré len s 4 resp. 8 bodmi pritláčali na stieraciu gumičku. Moderné stierače sú navrhnuté tak, že na stieraciu gumičku a následne na sklo pritláčajú nekonečným počtom bodov, takže je stieranie skla omnoho rovnomernejšie a tichšie. Okrem toho sú moderné stierače omnoho viac aerodynamické, takže zabezpečujú dobré stieranie aj pri vyšších rýchlostiach. To oceníte najmä na diaľnici a pri jazde v zlom počasí. Určite sa vám už stalo, že ste si v noci pri zlom počasí už priali mať lepšie stierače. Moderné ploché stierače majú práve z tohto dôvodu vyformovaný spojler, ktorý pri vyšších rýchlostiach zabezpečuje stabilitu a lepší tlak na čelné sklo.

Preto vám odporúčame používanie plochých stieračov, ako sú Vornitzer™ stierače v našej ponuke. (Pokiaľ si nie ste istí – ploché stierače bez problémov môžu nahradiť klasické stierače, aj v prípade, že máte auto z čias, v ktorých také stierače ešte neboli vyrábané.)

Vyhľadajte stierače pre vaše auto:

Použite vyhľadávač (vyberte značku, model a ročník) a vyhľadajte vyhovujúce stierače pre vaše auto.

Nenašli ste vaše auto na zozname? Kliknite SEM.

V prípade ďalších otázok alebo ak potrebujete pomoc pri nákupe, sme vám k dispozícii na +421 2 33331 028 alebo na info@stierace.sk.

V prípade nákupu väčších množstiev stieračov nás kontaktujte na horeuvedených kontaktoch a my vám vypočítame zľavu.