Stieracie gumičky

Stieracie gumičky sú jednou z najdôležitejších častí stieračov. Gumičky sú v priamom kontakte s čelným sklom, preto je pre bezchybné čistenie nesmierne dôležité, aby bola gumička úplne bez chýb, mala ostrú hranu a bola čo najpružnejšia. Zároveň však musí byť lišta dostatočne robustná, aby bola čo najodolnejšia voči škodám, ktoré by na nej mohli vzniknúť pri utieraní a čistení špinavého skla. Rovnako musí odolávať vonkajším vplyvom, ako sú nízke teploty v zime, vysoké teploty v lete a UV žiarenie.

Každý výrobca má svoj vlastný recept, ktorý však starostlivo uchováva v tajnosti, preto môžu byť rozdiely v kvalite gumičiek naozaj veľké. Niektoré stvrdnú a rozpraskajú už po niekoľkých týždňoch, iné môžu vydržať mesiace a pri starostlivej údržbe dokonca aj roky.

Na základe našich skúseností najlepšie fungujú stieracie gumičky vyrobené z prírodného kaučuku. Stieracia gumička vyrobená z prírodného kaučuku je spoľahlivá za všetkých poveternostných podmienok. Okrem toho je prírodný kaučuk naozaj odolný voči teplotným výkyvom aj UV žiareniu.

Veľmi dôležitá je aj povrchová úprava stieracej gumičky. Povlak na gumičke sa postará o tiché a dôkladné stieranie a ochranu samotnej gumičky. Najbežnejšie sú stierače s povlakom z grafitu, ešte lepšou možnosťou je teflón, ktorý je však zvyčajne drahšou alternatívou. Teflón je známy ako najšmykľavejší materiál na svete, vďaka čomu stierače potiahnuté teflónom stierajú výnimočne potichu. Okrem toho teflón chráni gumičku stierača pred poveternostnými vplyvmi a opotrebovaním lepšie, než iné typy povlakov.

Vyhľadajte vhodné stierače pre vaše auto pomocou vyhľadávača dole ↓

Vyhľadajte a kúpte 🛒 stierače ↓